Wadowice to miasto odwiedzane każdego roku przez tysiące pielgrzymów. Wielu z nich zadaje sobie pytanie: „czy będzie w porządku, jeśli kolejny nocleg spędzę w hotelu?”. W Wadowicach, jak również w ich pobliżu działa wiele nowoczesnych obiektów hotelowych jak np. http://www.parkhotellyson.pl , zachęcających do noclegu komfortowymi warunkami i konkurencyjnymi cenami. Skąd zatem takie wątpliwości u osób, które po trudach przebytej podróży jak nikt inny na to wszystko zasługują?

 

Duży hotel w Wadowicach.

Hotel w Wadowicach.

 

Pielgrzymi to zazwyczaj (choć oczywiście zdarzają się wyjątki potwierdzające regułę) osoby skromne i refleksyjne. Gdy przybędą do Wadowic, hotele najczęściej omijają, podobnie jak ma to miejsce na przykład w Częstochowie. Nie chodzi wyłącznie o kwestie finansowe, gdyż hotele w Wadowicach czy innych miejscach kultu zazwyczaj nie są bardzo drogie. Przyczyną jest raczej przekonanie o wartości umartwiania się i pokuty, które nie pozwalają na zażycie relaksu czy pławienie się w luksusach. Myślenie takie nie wydaje się jednak słuszne, gdyż obecnie standard wielu obiektów hotelowych najniższej klasy i tak jest stosunkowo wysoki. Ponadto, modlitwa nie ma nic wspólnego z warunkami zewnętrznymi, a odbywać się powinna w zaciszu ludzkiego umysł. Dobry hotel (Wadowice, Częstochowa czy Lourdes – to bez znaczenia) z pewnością w niej nie przeszkadza.

 

 

 

Z pewnością powyższe argumenty nie przekonają wszystkich pielgrzymów. Nadal zdarzać się będą tacy, którzy zachwyceni będą nawet noclegiem pod gołym niebem, o ile tylko znajduje się on w pobliżu miejsca kultu. Nie należy jednak na siłę przekonywać ich do wartości obiektu, jakim jest hotel. Wadowice są piękne również w plenerze!