Obecny rozwój medycyny estetycznej sprawia, iż powszechne stały się usuwanie cellulitu. Kraków jest miejscem, gdzie wiele osób poszukuje odpowiedniej kliniki. Godną polecenia jest scmestetic.pl – stosunkowo młoda, lecz profesjonalna.

 

 

Jakie diety są pomocne w usuwaniu cellulitu?

W usuwaniu cellulitu nierzadko może pomóc odpowiednia dieta. Jak twierdzą eksperci z Krakowa dieta antycellulitowa jest smaczna i skuteczna. Dietetycy przekonują, że w trakcie jej stosowania  nie ma potrzeby rezygnacji ze wszystkich smakołyków. Ponieważ cellulit jest przerośniętą tkanką tłuszczową, powstającą w wyniku nieprawidłowego krążenia krwi i złego przepływu limfy. Zbędny tłuszczyk, zamiast zostać usunięty z organizmu, zostaje spłaszczony i, kieruje się ku górze, tworząc na naszej skórze nieestetyczne wgłębienia i grudki. Kobiety mieszkające w Krakowie, które mają nadwagę często zauważają gorszy stan skóry.

 

Kobieta po zbiegu usuwania cellulitu w Krakowie, w trakcie pomiaru.

Kobieta po zbiegu usuwania cellulitu w Krakowie.

 

Winny jest nadmiar tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji najlepiej zastosować dietę 1400 kalorii, dzięki któremu możliwe jest usuwanie cellulitu. Jak przekonują specjaliści z Krakowa widoczność cellulitu znacząco zmniejsza usuwanie nadmiaru płynów z komórek tłuszczowych. W związku z powyższym z codziennej diety należy wyeliminować sól, która zatrzymuje wodę w organizmie i sprzyja powstawaniu opuchlizny.