Leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to spory wydatek, jednak z drugiej strony stomatolog może uratować ząb. Jednak ile może za takie leczenie życzyć sobie stomatolog? Kraków jak i większe miasta oferują tutaj duży wachlarz cen. Oferta http://www.dentalpark-krakow.pl może różnić się znacząco od ofert innych stomatologów w Krakowie. Posiadając własny samochód czasem warto poszukać ciekawych propozycji w okolicznych miejscowościach, jeżeli posiada się bardzo ograniczony budżet. Czasem warto przyjechać do większego miasta jak Kraków, ponieważ w nim są lepsi specjaliści.

 

Koszty leczenia kanałowego

Wiele osób ma trudność, z obliczeniem tego ile będzie kosztowało leczenie kanałowe u danego stomatologa. Powodem jest to, że różni dentyści w różny sposób piszą koszty związane z tym zabiegiem. Istnieją dwa główne sposoby zapisu cen:

  • Rozpisywanie ceny, dla poszczególnego etapu każdego leczenia kanałowego.
  • Cena za całość leczenia kanałowego. Czasem podana w widełkach.
  • Dodatkowo często stomatolog uzależnia to ile kosztuje takie leczenie zależy od ilości kanałów. To wszystko sprawia, że wielu osobom ciężko jest ocenić z jakim wydatkiem muszą się szykować. Zwłaszcza jeżeli każdy krok takiego leczenia jest opisany osobno.
  • Najbardziej mnie szokuje sytuacja, w której dwa gabinety stomatologiczne w jednym mieście np. Krakowie są blisko siebie, jednak mają ceny zapisane w inny sposób. Osobiście preferuje drugi rodzaj zapisu, ponieważ wtedy nie muszę męczyć się z samodzielnym obliczaniem kosztów leczenia. Jednocześnie w razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z dentystą i spytać się go indywidualnie o koszty.

 

Wnętrze gabinetu stomatologa w Krakowie - zdjęcie sprzętu.

Wnętrze gabinetu stomatologa w Krakowie.

 

A wyrwanie zęba?

Pamiętam jak szukałem prywatnego stomatologa. Natrafiałem wtedy na oferty specjalistycznych gabinetów. Jednak szczególnie w pamięć zapadł mi jeden stomatolog. Kraków, lub Warszawa – działał, on w którymś z tych miast. Niestety nie pamiętam dokładnie.

Wyróżniał on się tym, że praktycznie każdą czynność miał opisaną w cenniku. Koszt wypełnienia zęba „X zł”, ale do tego dochodził koszt znieczulenia, oraz koszt przeglądu.

 

 

Ukryte opłaty u stomatologów

Warto zwracać na to uwagę. Czasem stomatolog działający prywatnie ma różnego rodzaju ukryte opłaty. Nie ma znaczenia czy dentysta działa w Krakowie, czy Warszawie. To bardzo popularny zabieg, dzięki który pozwala zarabiać więcej. Jednocześnie jeżeli jesteś pacjentem to zwracaj na to uwagę – zwłaszcza jeżeli wybierasz się do tańszego dentysty.

 

Bardzo mnie szokował cennik jeszcze jednego stomatologa, u którego była możliwość wyrwania zęba bez znieczulenia. Za znieczulenie trzeba było dodatkowo zapłacić. Takie sytuacje mogą zdarzyć się zarówno w dużym Krakowie, jak i w mniejszym Chrzanowie nie ma tutaj reguły.

 

 

Dlatego porównując ceny stomatologów w Krakowie, albo innym mieście, w którym szukasz prywatnych ofert zwracaj uwagę na cenniki. Mając dużą rodzinę warto też skorzystać z programów lojalnościowych https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny , aby zminimalizować koszta. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to zadzwoń i zapytaj się o to jak wyglądają koszty wizyty np. przeglądu, albo leczenia zęba. Jeżeli osoba na recepcji nie chce udzielić Ci odpowiedzi – oznacza to, że ten stomatolog ma coś do ukrycia. Poszukaj kogoś innego. Lepsze to niż pójść do dentysty, który podłubie w zębie chwile i każe przyjść za 2 tygodnie – ja tak miałem i zapłaciłem za to niemałe pieniądze.