Mając starszych krewnych, trzeba się liczyć z tym, że w każdej chwili ich stan zdrowia może się pogorszyć. Jest wiele ośrodków, którym żadnych problemów nie przysparza opieka nad osobami starszymi. Warszawa jest prawdziwym pionierem, gdyż domów opieki jest w niej sporo. Jak przygotować się do opieki nad osobą starszą w Warszawie, jeśli nie możemy pozwolić sobie na współpracę z domem opieki? Pielegniarski-dom-opieki.pl postanowiła odpowiedzieć nam na zadane przez nas pytanie.

 

 

Niewątpliwie trudna jest opieka nad osobami starszymi. Warszawa jest miastem, w którym zdecydowana większość mieszkańców goni za karierą. Nie mając chwili na wytchnienie, nie można podjąć się opieki nad osobą starszą (mieszkając i pracując w Warszawie). Ta, jest nie tylko czasochłonna, ale też wyczerpująca fizycznie i psychicznie.

 

Opieka nad osobami starszymi w Warszawie nie jest łatwa dla wielu z nas.

Opieka nad osobami starszymi w Warszawie nie jest łatwa.

 

Chcąc zaoferować odpowiednią opiekę nad osobami starszymi w Warszawie, powinniśmy zaopatrzyć się w taki sprzęt, jak:

  • Łózko z materacem przeciwodleżynowym, wykonanym z gąbki (ta, pozwoli skórze oddychać);
  • Sprzęt ułatwiający poruszanie się (opiekując się osobami starszymi na terenie Warszawy musimy mieć świadomość, że część z nich może mieć problem z tą czynnością) – tj. balkoniki, kule ortopedyczne, laski inwalidzkie, wózki inwalidzkie;
  • Baseny, kaczki – są niezbędne, jeśli osoby którymi się opiekujemy, nie są zdolne do samodzielnego poruszania się;
  • Pieluchomajtki – szczególnie polecane, gdy osoby, którymi opiekujemy się cierpią na nietrzymanie moczu lub kału.

Jak widać, opieka nad osobami starszymi w Warszawie może przysporzyć nam wielu trudności. Chcąc jej uniknąć, warto powierzyć ją specjalnym ośrodkom, które się nią zajmują.