Najbardziej denerwuje mnie nie ignorancja ludzi, lecz ignorancja połączona z totalnym brakiem zaangażowania. Świetnym przykładem są dla mnie kosze miejskie. W niektórych miastach można spotkać piękne kosze miejskie z metalico.pl/kosze-miejskie.html , jednak często w innych miejscach tych samych miast kosze są zniszczone i zdemolowane. Zwłaszcza zwykłe kosze metalowe, które nie są w żaden sposób zabezpieczone.

 

Kosze miejskie w dawnych czasach i miotła.

Kosze miejskie w dawnych czasach.

 

Reaguj!

Według mnie to jest najlepsze co można zrobić w tej sytuacji. Wiele osób po prostu narzeka na młodzież, że jest zła, że to wandale. Według mnie to najbardziej bezsensowna rzecz, którą można zrobić. Stanąć obok zniszczonych koszy miejskich i narzekać. Zamiast zachowywać się w taki sposób można po prostu zgłosić zniszczenia odpowiednim służbom. Zadzwonić do ratusza, do zarządu danej dzielnicy.

 

 

Warto też zauważyć, że dzisiaj każdy ma social media. Jeżeli pomimo zgłoszeń dotyczących koszy miejskich nic się nie dzieje, to zawsze można zareagować na nich. W ten sposób bardzo często można przyspieszyć różnego rodzaju działania.

 

Warto reagować, ponieważ zarząd nie obserwuje stanu każdego kosza miejskiego jaki znajduje się na terenie dzielnicy. To sprawia, że jeżeli ktoś zniszczy kosze miejskie, to jednostki odpowiedzialne za utrzymanie koszy w dobrym stanie o tym nie wiedzą. Dlatego właśnie warto je o tym poinformować, w ten sposób mają szanse coś z tym zrobić. A Ty możesz spać z czystym sumieniem, nie denerwujesz się tak na inne osoby, ponieważ zamiast rozpaczać jaki nasz kraj jest zły robisz coś produktywnego.