Wiele osób narzeka, że nie może dzisiaj znaleźć pracy. W różnych miejscowościach oczywiście różnie z tym bywa, jednak na bezrobociu nie spędzisz przecież całego życia. Jednym ze sposobów na aktywizację zawodową jest wzięcie udziału w kursie dla bezrobotnych. Dzięki temu jesteś w stanie opanować nowe umiejętności, zdobyć nową wiedzę i tym samym twoja wartość na rynku pracy będzie znacznie większa.

 

 

Dzisiaj kursy dla bezrobotnych znajdziesz przez internet np. na www.trigger.edu.pl , gdzie znajdziesz duży wybór. Co prawda uczestnictwo w kursie jest stacjonarne, jednak wszystkie potrzebne informacje możesz zdobyć bez ruszania się sprzed komputera.

 

 

Dlaczego warto być na kursie dla bezrobotnych?

Szansa na lepszą pracę – według mnie najważniejsza zaleta. Dzięki temu, że weźmiesz udział w kursie dla bezrobotnych, zwiększysz swoje kompetencje, a tym samym możliwość zdobycia lepszej pracy.
Rozwój nowych kompetencji i umiejętności – kurs dla bezrobotnych to nie tylko sucha teoria, która nigdy Ci się nie przyda. To z reguły informacje, które nawet jeżeli nie wykorzystasz ich w pracy, to przydadzą Ci się w codziennym życiu.

 

Kursy dla bezrobotnych pomogą znaleźć pracę każdemu w potrzebie.

Kursy dla bezrobotnych pomogą znaleźć pracę każdemu.

 

Dodatkowe pieniądze – jeżeli miesięczny wymiar kursu dla bezrobotnych wynosi co najmniej 150 godzin, to otrzymasz stypendium w wysokości 120% zasiłku dla bezrobotnych. Dzięki temu w trakcie trwania kursu nie będziesz pozbawiony gotówki.
Jeżeli masz kłopoty ze znalezieniem pracy, albo po prostu chcesz zdobyć nowe kompetencje, które ułatwią Ci znalezienie nowej i lepszej pracy to według mnie warto, żebyś skorzystał z kursów dla bezrobotnych, dzięki nim rozwiniesz nowe kompetencje i umiejętności, a one pozwolą Ci zdobyć lepszą pracę.