Piwo craftowe przechodzi ostatnimi czasy swoistą rewolucję, gdyż stało się niezwykle popularne ze względu na swoją różnorodność i wysoką jakość. Po 2010 roku browary takie jak http://www.trzechkumpli.pl i im podobne zaczęły sięgać ku starym recepturom warzenia piwa, które swoim smakiem i aromatem powalają na głowy wszystkie bezsmakowe piwa dostępne na rynku. Piwa craftowe jako piwa autentyczne, pełne wyrazistości najczęściej objawiają się w postaci odnowionych receptur Witbierów, Weizenów, stoutów, porterów, czy American India Pale Ale, który oparty jest całkowicie na amerykańskich chmielach doskonałej jakości i szczególnym rodzaju.

Piwo craftowe to także bogactwo minerałów:

Rodzaj składnika mineralnego zawartego w piwie craftowym

Ilość składnika mineralnego na 100 gram piwa

wapń 4 mg
żelazo 0,02 mg
magnez 6 mg
fosfor 14 mg
potas 27 mg
sód 4 mg
cynk 0,01 mg

Konsumenci, koneserzy piwa i amatorzy złocistego trunku z pewnością wiedzą, że nie można pić ciągle bezsmakowych piw, które niczym nie wyróżniają się na tle pozostałych, stać piwo craftowe wydaje się robić ogromną furorę wśród smakoszy, którzy mogą w końcu poznać to, jak wiele różnych smaków może mieć piwo.

Kultura picia piwa, zaczyna nabierać znaczenie porównywalne do tego związanego z piciem wina. W piciu piwa w związku z fenomenem jakim jest piwo craftowe jest już nie tylko pochłanianie kolejnych butelek czy puszek, ale delektowanie się doskonałą kompozycją warzonego trunku. Wraz z podniesieniem poziomu życia, wielu z nas świadomie decyduje się na lepszej jakości produkty jakimi bez wątpienia są piwa craftowe, pełne wyrazistości, ciekawych smaków i aromatów.

Świadomość tego jak powinno smakować prawdziwe piwo, przeradza się w trend i kulturę picia piw craftowych.