Warszawa to miasto, w którym każdego roku odbywają się święcenia kapłańskie. Młodzi księża najczęściej organizują po części oficjalnej małą imprezę dla przyjaciół i rodziny. Zespoł Fiesta to profesjonalny, posiadający bardzo szerokie doświadczenie zespół muzyczny. Warszawa to miejsce, w którym – między innymi – skorzystać można z jego usług. Swoją obecnością chętnie uświetnia on również uroczystości prymicyjne. Wiele osób jest jednak zdania, że wynajmowanie zespołu muzycznego (tak w Warszawie, jak i gdziekolwiek indziej) na tę okazję jest zbytecznym luksusem, który kłóci się z wartościami chrześcijańskimi. Czy mają oni rację?

Absolutnie nie! Pamiętać należy, że prymicja jest z natury rzeczy uroczystością wesołą – odbywają się przecież w jej trakcie zaślubiny. Skorzystanie z usług zespołu muzycznego, który zaprezentuje odpowiednie do tak wyjątkowej okazji utwory muzyczne, nie jest żadną fanaberią. Przeciwnie – w Warszawie i innych większych miastach standard ten staje się powoli zwyczajem.

Wynajmując na prymicję w Warszawie zespół muzyczny, uważać trzeba jednak na odpowiedni dobór repertuaru. Wiele kapel nie dostosowuje wykonywanych „kawałków” do rodzaju uroczystości, w której biorą udział, co prowadzić może do konsternacji zgromadzonych gości.