Uzależnienia to problem cywilizacyjny XXI wieku. Z ich powodu z pomocy psychologicznej online z roku na rok korzysta coraz więcej osób. Specjalista z www.psychoterapeuta.online/ podpowiada nam z jakimi nałogami walczymy najczęściej.

 

 

Ich zdaniem są to:

  • alkoholizm, czyli trudny do opanowania pociąg do napojów alkoholowych
  • narkomania, która zwykle zaczyna się od „jednorazowego wybryku”, ale szybko wymyka się spod kontroli
  • seksoholizm mający swoje podłoże w medialnej nagonce na piękne, zgrabne ciała
  • uzależnienia od nowoczesnych technologii i gier komputerowych
  • uzależnienia od hazardu, które wynikają z pogoni za ryzykiem, adrenaliną i chęcią szybkiego wzbogacenia się.

 

Pomoc psychologa online uzyskamy na każdy temat z jakim przyjdziemy.

Pomoc psychologa online uzyskamy na każdy temat.

 

Ze wszystkim uzależnieniami można walczyć. W niektórych przypadkach wystarczy silna wola i aktywne korzystanie z pomocy psychologicznej online, dzięki czemu możemy na bieżąco kontrolować swoje zachowania i konsultować je ze specjalistą.

 

 

Czy jednak pomoc psychologiczna online w przypadku śmiercionośnych niejednokrotnie uzależnień nie wydaje się być tylko fanaberią?

Pacjenci w rozmowie z nami przyznają, że tylko w taki sposób mogli otworzyć się i przyznać do problemu, z którego powagi sami przez wiele lat nie zdawali sobie sprawy. Pomoc psychologa online jest nieoceniona. Człowiek z natury jest bowiem słaby a opanowany przez nałóg przestaje racjonalnie funkcjonować. Liczy się dla niego jedynie ciągłe dążenie do zaspokajania towarzyszącego głodu. W pewnym momencie bliscy przestają być autorytetem i tylko rozmowa ze specjalistą pomaga otworzyć oczy na swój problem. To, czy korzystamy z pomocy psychologa stacjonarnie czy zdalnie nie ma tu większego znaczenia.